- ZA KOGA JE PSIHOTERAPIJA PRIMERNA?
- KAJ JE PSIHOTERAPIJA?
- KAKO POTEKA PSIHOTERAPIJA?
- KAJ JE UVODNO SREČANJE?
- KAJ JE INTEGRATIVNI PSIHOTERAPEVTSKI PRISTOP?
- ALI JE PSIHOTERAPIJA ZAUPNA?
- KAKŠNA JE VAŠA INVESTICIJA V SPREMEMBO?
- KAKŠNA JE CENA PSIHOTERAPEVTSKE URE?
- KAKO VEM, ČE JE PSIHOTERAPIJA PRIMERNA ZAME?
- KAKŠNA JE RAZLIKA MED PSIHOTERAPIJO IN SVETOVANJEM?
Psihoterapija je primerna za:
- osebe, ki se soočajo s psihičnimi težavami in so pripravljene aktivno sodelovati v taki obliki zdravljenja
- za osebe, ki si želijo osebnostne rasti.
Primerna je za izboljšanje stanj:
- občutek tesnobe, strahu, panike
- nespečnost, težave s spanjem
- nezadovoljstvo s svojim življenjem
- stres, izgorevanje, nezmožnost sprostitve,
- depresivno razpoloženje,
- občutja manjvrednosti,
- težave v odnosih (družina, partnerstvo, služba),
- telesne bolečine, ki jim ne najdemo vzroka
Psihoterapija je strokovna oblika pomoči, ki klientu nudi, da v objemu varnega odnosa s terapevtom, ki je za to strokovno podkovan, razreši oziroma izboljša svoje notranje stiske.
Ljudje se dandanes nemalokrat znajdemo v situaciji, ko pomoč prijatelja ali družinskega člana ni dovolj in bi pri svojih težavah potrebovali strokovno podporo. Ena izmed oblik podpore, ki se je lahko poslužite je tudi psihoterapija.
Psihoterapija je proces, ki poteka med vami (klientom) in mano (terapevtom). Srečanja potekajo enkrat tedensko in trajajo 50 minut. Dolžina samega procesa psihoterapije je zelo odvisna od klientovih težav, zaradi katerih prihaja na terapijo in od ciljev, ki jih zastaviva v uvodnih srečanjih. Terapije lahko potekajo nekaj mesecev, leto ali dve, lahko pa proces traja tudi več let.
Uvodno srečanje je informativne narave, kjer vi spoznate mene in jaz vas. Odgovorim na vaša začetna vprašanja, hkrati pa mi vi zaupate, zakaj prihajate na terapijo. V nadaljnjih uvodnih terapijah (2-3 srečanja) skupaj zastavimo cilje psihoterapevtskega procesa ter sklenemo terapevtski dogovor.
Integrativni psihoterapevtski pristop vključuje različne psihoterapevtske smeri in v procesu obravnava vse človekove dimenzije. V psihoterapevtsko delo tako vključujem znanja s področja transakcijske analize, gestalt terapije, psihoanalize, telesne psihoterapije, na klienta usmerjene terapije, hkrati pa uporabljam nove pristope, saj se psihoterapevtska znanost nenehno razvija.
V integrativni psihoterapiji osrednjo vlogo predstavlja odnos med terapevtom (mano) in klientom (vami), saj le-ta predstavlja najpomembnejši faktor pri spremembi. Hkrati integrativni pristop poudarja pomen celostnega pristopa pri delu z ljudmi. Cilj terapije je integracija osebnosti, kar pomeni integracijo čustvenih, kognitivnih in fizioloških sistemov posameznika z upoštevanjem socialne in duhovne dimenzije. Zaradi integriranja številnih pristopov se tako tehnike in metode dela prilagajajo glede na potrebe vsakega posameznega klienta.
Da, vsak terapevtski odnos je zaupen, saj terapevti spoštujemo načelo molčečnosti in zaupnosti. Sama sem zavezana Kodeksu etike in profesionalne prakse strokovnega psihoterapevtskega društva SINTA, katerega članica sem.
Ko se odločite za psihoterapevtsko obravnavo, se s tem odločite, da v to investirate določen čas, finančna sredstva, predvsem pa vašo energijo, ki je potrebna za vsako spremembo. Vse postavke so seveda odvisne od vaših želja, ciljev, izzivov oziroma težav, s katerimi prihajate na psihoterapijo.
Cena prvega uvodnega srečanja je 60€ (trajanje 50 min).
Cena psihoterapevtske ure je 60 € (trajanje 50 min)
Terapije se plačujejo v začetku meseca za pretekli mesec, po izdanem računu, ki vam ga lahko pošljem po elektronski pošti ali vam ga fizično izročim na našem srečanju.
V kolikor še niste prepričani, da se prijavite na uvodno srečanje, vas vabim, da me kontaktirate preko telefona ali e-maila, in z veseljem vam odgovorim na dodatna vprašanja, vi pa lahko na tak način dobite prvo informacijo in prvi stik z menoj..
Razlika med psihoterapijo in svetovanjem je pojasnjena v tem članku. Če imate še kakšno vprašanje, me lahko kontaktirate.